Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpevňování a hubnutí břicha

Nejde zhubnout jen na jedné části těla (v našem případě břicho) to je základní věc, kterou si musíme uvědomit smiley. Při hubnutí celkově a zpevňování těla musíme změnit jídelníček a do svého denního plánu zařadit více pohybu wink. Měli by jsme vydát více kalorií než spořádáme.

Posilováním břicha nedocílíme hubeného bříška, ale pevného! A proto musíte do svého tréninku přidat i kardio cviky (např.: běh, kolo, skákání,...). Samozdřejmě nesmíme zapomenout na posilování, jednoduše musíme to mít na "střídačku".

Trénink by měl být úměrný vaši výkonnosti. Časem se budete zlepšovat a trénink bude vypadat jinak něž před pár týdny. Váš týden by měl vypadat třeba takto:
1. den kardio
2. den posilování
3. den oblíbený sport (volejbal, tennis, plavání, in- line brusle,...)
4. den volno
5. den posilování
6. den kardio nebo nějaký sport
7. den volno

                                                                                                vlastní zdroj

Co to vůbec kardio je? Kardio cvičení nám napomáhá zbavování nadměrných tuků, kalorií. Jedině vsouváním kardio cviků do vašeho tréninku se zbavíte toho, co vám třeba překrývá i krásné svaly smiley. Je to vytrvalostní pohybová aktivita, která vás nutí se zadýchat, zrychlí vám metabolismus a nabudí tělo k tomu, aby po krátké chvíli začalo spalovat tuky! Pokud se váš tep dostane do kardio zony, máte vyhráno, a děje se s vaším tělem přesně to, co chcete a potřebujete! A jak poznáte, že jste se k tomuto bodu dostaly? Snadno, odhadnete to tak, že se vám začnou na kůži tvořit nepatrné kapičky potu, nebo se zkrátka začnete zadýchávat. Jakmile k tomu dojde, zhluboka dýchejte, srovnejte váš dech a cvičte dál...začínáte spalovat! Patří mezi to rychlá chůze, běh, jízda na kole, bruslení, plavání, běh na pásu, dřepy, kikbox,... dále také různé tance - aerobik, zumba.

zumba.jpg

Důležitým faktem je nepřejídat se!!! Můžete si jíst, jak je libo, každé tři hodiny, jen se nesmíte přejídat! To snad zvládnete ;) Buďte rádi, že nemusíte držet žádnou drastickou dietu. Je jasný, že pokud některá z vás potřebuje zhubnout víc a chce do cvičení jít s větší vervou, měla by i více omezit cukry, tuky... však vy víte a pokud nevíte, google to ví! ;)

                                                                  zdroj: http://kler-wonder.blog.cz/

 

Posilovací cviky
Lehsedy: Lehneme si na podložku a nohy pokrčíme v kolenou do pravého úhlu. Ruce položíme na týl a ramena a lopatky zvedneme nad zem. Po té zvedneme trub, ale ne příliš vysoko. Břišní svaly musí zůstat stále napnuté. Při pohybu zpět nepokládáme lopatky a hlavu až na zem, břicho je stále napnuté. Při zvedání trupu vydechujeme a v základní pozici je nádech. Tenhle cvik je na břišní svaly přímé.

Rotace: Lehneme si na záda a nohy v kolenech ohneme do pravého úhlu. Lopatky odlepíme od podložky, abychom cítili jak máme zapnuté přímé břišní svaly. Tato pozice je základem cviku a dále pokračujeme následovně. Pravou rukou se dotýkáme pravého kotníku a levou rukou se dotýkáme levého kotníku. Opakuje na každou stranu alespoň 10x. Posilujeme tímto cvikem šikmé břišní svaly smiley.

Upravené lehsedy: Opět ležíme na zádech a nohy máme do pravého úhlu. Lopatky samozdřejmě nemáme na podložce. Ruce položíme na hruď. Přitahujeme se ke kolenů, při přítahu vydechujeme a při klesání se nadechujeme wink.

Deska: Cvik je velice jednoduchý. Dostaneme se do této pozice a v vydržíme v ní alespoň 30s. Opakujeme nejmíň 3x. Na obrázku vidíme, které partie těla zpevňujeme wink.

deska.jpg

Posilování spodních svalů: Sedneme si na zadek a rukama se podepřeme, tak abychom udrželi stabilitu, když zvedneme nohy z podložky. Poté nohy natáhneme a nohami stříháme (jako s nůžkama wink). Provádíme alespoň 15x za sebou a sérii opakujeme 3x.

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 10919
Měsíc: 136
Den: 2