Jdi na obsah Jdi na menu
 


Správná strava

Musíme si také upravit svůj jídelníček. Vyřadíme potraviny s velkým obsahem cukru a tuku, protože to by pro naše tělo určitě nebylo to pravé "ořechové" laugh. Místo toho zařadíme do svého jídelníčku velké množství ovoce a zeleniny wink. Neznamená to, že bychom si už nemohli nikdy dát žádnou sladkou dobrotu, existuje plno receptů na sladná jídla (müsli, tyčinky, buchty,...) a také na slaná, těch je také mnoho. Stačí si jen zapnou Internet a najít si recept na to na co máte právě chuť.

Důležité je vědět kdy máme co jíst. Protože na večer se určitě nehodí jíst sladká jídla. Tudíž by jste dopoledne měli jíst sladkou stravu (ovoce, buchty,...) a v odpoledních hodinách slanou (zelenina, pizza,...). A vysvětlení proč se nemá jíst sladké na noc? Jelikož ze sladkého jídla získáváme energii, tak to není  vůbec dobré smiley. Místo toho si můžeme dát nějaký zeleninový salát nebo jiné slané jídlo smiley.

zelenina-s-ovocem.jpg

Příklad jaký si můžeme udělat zeleninový salát

Do salátů můžeme vlastně dávat co nás napadne laugh. Jeden ze salátů které naprosto miluji se skládá z nakrájeného salátu, rajčat, ředkviček, okurku, papriky a jogurtu smiley. Určitě můžete přidat co vás napadne, co máte rádi.

 

Ovocný "salát"

Nevím jestli se dá nakrájenému ovoci říkat ovocný salát, každopádně já tomu tak říkám smiley. Do salátu dáme: jahody, jablka, hrozny, banán,.... Vlastně cokoliv laugh. To potom promícháme a je hotovo. Můžeme si ho vzít do školy, do práce. Malá krabička se nám vejde snad všude laugh. A  navíc když je to krabička energie wink.

 

Snídaně- nejdůležitější jídlo dne

Je to nejdůležitější část dne, měla by tvořit 20% denní stravy. A proto bychom si měli dopřát dobrou, rychlou a chutnou snídani wink. Můžeme si třeba udělat nějakou kaši s ovocem. Je plno druhů kaší ovesná, jáhlová, pohanková, rýžová. Nebo jogurt s domácím müsli. Je plno dalších výborných snídaní (mugcake, palačinky,...).

Ovesná kaše- Den předem si vločky zalijeme horkou vodou a necháme do dalšího dne rozmáčet (není to nutné, ale je to lepší wink). Další den ráno si dáme do hrnce mléko (množství je na vás), sehřejeme a pšidáme nasáté vločky. Můžeme přidat nějaké sladidlo, ale když budeme mít kaši s ovocem, tak není nutné sladit. Každý může experimentovat a přidávat co má rád třeba skořici nebo oříšky.

kase.jpg

Palačinky- Podrtíme si vločky, aby nám vznikla mouka a přidáme vajíčko s mlékem. Osladíme nějakým sladidlem, například medem. "Všechno dělám podle oka." Kdyby bylo těsto málo husté přidáme vločky nebo moc husté tak přidáme mléko. Vše smícháme dohromady a smažíme na kapce řepkového oleje.

Müsli- Na suchou pánev dáme celé vločky, jemný kokos, a plnou lžíci medu. Přidáme sušené ovoce, které máme rádi (brusinky, rozinky) a můžeme i různé oříšky. Osmahneme do zlatova, ale pozor ať to nemáte černé smiley.

musli.jpg

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 5535
Měsíc: 213
Den: 3